Čempionu līgas ceturtdaļfinālu apskats: grandiozi dueļi un zvaigžņoti stāsti

Reading time6 min

UEFA Čempionu līgā 11. un 12. aprīlī norisināsies pirmās ceturtdaļfināla spēles, kas futbola līdzjutējiem sola lieliskas izrādes uzreiz pēc Lieldienām. Sagaidāmi tādi supermači kā “Manchester City” pret “Bayern” un “Real Madrid” pret “Chelsea”, turklāt jāizceļ, ka par galveno balvu aktīvu cīņu turpina vēl trīs Itālijas komandas.

Mančestras “City” un Minhenes “Bayern” sadursme

Ja būtu jānosauc lielākais iespējamais futbola mačs šobrīd Eiropā, Mančestras un Minhenes klubu duelis droši vien būtu saraksta augšpusē. Lai arī “City” pie Eiropas grandiem pieteicās tikai pirms dažiem gadiem, kad sagaidīja bagātos Tuvo Austrumu investorus, “City” tagad nostiprinājusi savu vietu Eiropas futbola elitē, kamēr “Bayern” to nav atstājusi jau ļoti ilgu laiku.

Minhenei šobrīd gan ir bijuši pāris klupieni pēc kārtas vietējos turnīros, zaudējot divās no iepriekšējām trim spēlēm, taču var apgalvot, ka tieši gūtā uzvara bija vissvarīgākā, proti, ar 4:2 tika apspēlēta principiālā konkurente Dortmunde. “Bayern” joprojām ir iespaidīga Vācijas futbola mašīna, kurai, ja ļauj ieskrieties, tad sekas var būt ļoti smagas.

Par dueļa favorīti gan tiek uzskatīta “City”, kas otrdien ceturtdaļfināla pirmo spēli aizvadīs savā laukumā, kur tās uzvaras koeficients 1.80. Te gan jāņem vērā, ka no atlikušajām astoņām komandām tieši “City” un “Bayern” ir vislabākās izredzes iegūt titulu, un tas patiešām nozīmē daudz, ka tās satiekas jau ceturtdaļfinālā. Fināls pirms fināla? Nevienu tas nepārsteigtu.

“City” tagad nav zaudējusi kopš februāra sākuma un izcīnījusi septiņas uzvaras pēc kārtas, turpinot dzīties pakaļ Premjerlīgas titulam, kur no līderes “Arsenal” atpaliek par astoņiem punktiem. Te gan vērts piebilst, ka Mančestrai ČL favorītes statuss nav jauna lieta, un arī vairākās iepriekšējās sezonās šīs komanda bijusi izlikta kā viena no ticamākajām kandidātēm uz triumfu finālā, taču šī ir viena lieta, ko “City” vēl nav sasniegusi ne reizi, turklāt arī finālā spēlēts tikai vienreiz.

Madrides “Real” pret “Chelsea” – iepriekšējo divu gadu čempiones

Čempionu līgas sezonu turpina arī cita Anglijas komanda “Chelsea”, taču tās situācija ir pilnīgi citāda nekā Mančestrai. “Chelsea” aizvada ļoti viduvēju sezonu (lai neteiktu, ka drausmīgu) un ieņem tikai 11. vietu Premjerlīgā, turklāt arī kluba uzticamākie fani īsti nevar pamatot argumentu, ka laukumā rādītais futbols ir daudz labāks par ieņemto vietu.

“Chelsea” turklāt tikko atlaida galveno treneri Greiemu Poteru, un tas nekādā gadījumā nav lielisks veids, kā sagatavoties Čempionu līgas ceturtdaļfinālam, kurā turklāt pretiniece būs visaugstākā kaluma komanda, proti, Madrides “Real”. Abas komandas ir divu iepriekšējo sezonu uzvarētājas Čempionu līgā, turklāt noteikti jāatzīmē, ka to ceļi krustojās arī divās iepriekšējās sezonās.

2021. gadā pusfinālā “Chelsea” uzvarēja ar 1:1 un 2:0, kamēr 2022. gadā “Real” ceturtdaļfinālā bija pārāka ar 3:1 un 2:3, uzvaras vārtus papildlaikā gūstot Karimam Benzemā. Benzemā faktors tobrīd bija milzīgs, un “Chelsea” viesos bija ieguvusi vadību 3:0 (divu spēļu summā 4:3), taču tomēr to nenosargāja, un “Real” pēc tam ieguva titulu.

“Real” ir šī dueļa favorīte, taču ne pavisam milzīga (uzvaras koeficients savā laukumā 1.70). Madridei pavasara sākumā bijis lielām spēlēm pārpildīts kalendārs – trīs nedēļu laikā bijušas divas spēles pret “Barcelona” un viens mačs pret “Liverpool”. Vienreiz gan nācās piekāpties Barsai, taču nesenākajā spēlē 5. aprīlī Spānijas kausā tika izcīnīta graujoša uzvara ar 4:0.

Ceturtdaļfinālā plašākā pārstāvniecība Itālijai

Starp astoņiem klubiem, kas turpina cīņu par ČL titulu, ir divi jau pieminētie Anglijas pārstāvji, viena Spānijas un viena Vācijas komanda, kā arī Portugāles klubs “Benfica”, bet vislielākā pārstāvniecība šoreiz ir A Sērijai un Itālijas futbolam, turklāt vismaz viens tās klubs būs arī pusfinālā, jo “Milan” un “Napoli” aizvadīs savstarpēju spēli. Tikmēr “Inter Milan” cīnīsies pret “Benfica”.

“Inter” gan aizvada ļoti neveiksmīgu spēļu posmu un nav guvusi uzvaru piecās spēlēs pēc kārtas, ieskaitot negaidītu sakāvi pret Raimonda Kroļļa pārstāvēto “Spezia”. Par Itālijas čempiones titulu “Inter” var vairs nesapņot, jo par 21 punktu atpaliek no līderes “Napoli”, tiesa, gandrīz to pašu var teikt arī par “Milan”, kas ir 20 punktus aiz teju neapturamās Neapoles komandas, kas šosezon pratusi savus vietējos panākumus pārvērst arī sekmīgos Eirokausos.

A Sērijā “Napoli” uzvarējusi 23 no 28 spēlēm un iekrājusi vārtu statistiku 64:20. Neapoles komandas līderis Viktors Osimhens iedzinis izmisumā visu A Sērijas komandu aizsardzību, paspējot iesist 21 vārtus, un izcilu sezonu aizvada arī gruzīns Kvaratškelija, kuram 12 vārti un desmit rezultatīvas piespēles.

Ņemot vērā, ka Minhene un Mančestra satiksies jau savstarpējā ceturtdaļfinālā, “Napoli” šobrīd tiek minēta kā ļoti spēcīga konkurente uz ČL titulu. Tās triumfa koeficients ir 4.50, tāds pats kā Minhenei, kamēr pārējām Itālijas komandām tas ir krietni zemāks. Jāpiemin, ka “Inter” nemaz nav favorīte savā duelī pret “Benfica”. Milānas klubs pieticīgais sniegums pavasarī novedis pie tā, ka Portugāles kluba izredzes tikt pusfinālā tiek vērtētas praktiski kā 50:50.