Rumānija uzvarēs

Kādas ir Rumānijas izredzes iekļūt Euro 2024 ceturtdaļfinālā?

Eiropas čempionāts ir gandrīz klāt, un Rumānija cerēs tikt līdz izslēgšanas spēlēm. Bet kādas ir Rumānijas izredzes iekļūt Euro 2024 ceturtdaļfinālā?

RUMĀNIJA – 5,50 izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā

Rumānija ir viena no senākajām komandām starptautiskajā futbolā, jo tā ir piedalījusies pašā pirmajā Pasaules kausa izcīņā jau 1930. gadā. Beļģija, Francija un Dienvidslāvija ir vienīgās pārējās Eiropas komandas, kas tajā piedalījās kopā ar Rumāniju. Kopš tā laika Rumānija ir septiņas reizes kvalificējusies dalībai Pasaules kausā, taču nav piedalījusies šajā turnīrā kopš 1998. gada. Slavenākais brīdis Rumānijas Pasaules kausa vēsturē bija 1994. gadā, kad ar leģendārā Georga Hadži palīdzību meistarīgi ar 3:2 tika uzvarēta Argentīnu, iekļūstot ceturtdaļfinālā. Tas vēl joprojām ir viņu labākais rezultāts Pasaules kausa izcīņā.

Eiropas čempionātā Rumānijai ceturtdaļfināli nav sveši , jo četras reizes, 1960., 1972., 1984. un 2000. gadā, tā iekļuva labāko astotniekā. Tomēr dalībā pēdējā Eiropas čempionātā ir jānovērtē kā viņu iespaidīgākais sniegums Eiropā, jo viņi kvalificējās no grupas, kurā ietilpa Anglija, Vācija un Portugāle. Tikai topošā šī čempionāta uzvarētāja Itālija spēja panākt Rumānijas izslēgšanu no turpmākās dalības Euro 2000. Apskatiet Euro 2024 komandau un citas izredzes mūsu sporta derību likmju izredzes, un veiciet savas prognozes uz Euro 2024 likmes.

Galvenais treneris: Edvards Jordanesku
Kapteinis: Nikolajs Stanciu

Kāda ir iespēja Rumānijai uzvarēt Euro 2024?

Rumānija ir iekļuvusi šovasar Vācijā notiekošā Eiropas čempionāta E grupā kopā ar Slovākiju, Ukrainu un Beļģiju. Lai gan Beļģija, kas pasaules ranga tabulā ieņem trešo vietu, noteikti tēmēs uz augstāko vietu grupā, otrā vieta šķiet visnotaļ reāli iegūstama.

Ukraina ieņem nākamo augstāko, 22. vietu pasaules ranga tabulā, kamēr Rumānija ir 46. vietā un Slovākija ir 48. vietā. Lai gan teorētiski Ukrainai vajadzētu iegūt otro vietu E grupā, Rumānijai būs iespēja sagādāt tai sarūgtinājumu. Jāatgādina, ka arī labākās trešo vietu ieguvušās komandas kvalificēsies Euro 2024 izslēgšanas spēļu posmiem, tāpēc Rumānija varētu palielināt savas izredzes ar uzvaru pār Slovākiju.

Lai gan Rumānija savā pēdējā mačā pret Kolumbiju zaudēja ar 2:3, pirms tam tai bija iespaidīga 12  spēļu sērija bez neviena zaudējuma. Šīs sērijas laikā tika gūtas uzvaras pār Moldovu, Andoru, Baltkrieviju, Kosovu, Izraēlu un Šveici. Rumāņiem būs nepieciešama šāda konsekvence, ja viņi cer pārspēt Ukrainu un Slovākiju un piedalīties Euro 2024  izslēgšanas spēlēs.

Diemžēl pašlaik viens no Rumānijas augstākā profila spēlētājiem šobrīd nespēlē futbolu klubu līmenī. Kad Radu Dragusins janvārī nomainīja Genoa pret Tottenham Hotspur, viņam bija mērķis izlauzties garām Krištianam Romero un Mikijam Van de Venam, iekļūstot sākumsastāvā, taču šim centra aizsargam tas vēl nav gluži izdevies. Rumānijai ir arī Razvans Marins no Empoli, Ionuts Nedeicearu no Palermo un Parma komandas spēlētāji Deniss Mens un Valentīns Mihaila. Lielākā daļa Rumānijas izlases spēlētāju spēlē klubu futbolu ārpus piecām labākajām Eiropas līgām.

Rumānijai šobrīd ir izredzes uz izkļūšanu no E grupas ar koeficientu 1,67, uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā ar koeficientu 5,50, uz iekļūšanu pusfinālā ar koeficientu 18,00 un uz uzvaru Euro 2024 ar koeficientu 200,00.