Polija uzvarēs

Kādas ir Polijas izredzes iekļūt Euro 2024 ceturtdaļfinālā?

Eiropas čempionāts ir gandrīz klāt, un Polija cerēs tikt līdz izslēgšanas spēlēm. Bet kādas ir Polijas izredzes iekļūt Euro 2024 ceturtdaļfinālā?

POLIJA – 4,50 izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā

Polija savu pirmo maču aizvadīja 1921. gadā, un Polijas izlases vēsture iegājusi savā otrajā gadsimtā. Polija šajā laikā ir startējusi deviņos Pasaules kausos un piecos Eiropas čempionātos. Viņi savus labākos panākumus Pasaules kausa izcīņā guva 70. un 80. gadu Zelta paaudzes laikā, ieņemot trešo vietu gan 1974. gada, gan 1982. gada turnīrā.

Eiropas čempionātos Polijas visu laiku labākais sniegums bija iekļūšana 2016. gada ceturtdaļfinālā. Polijas starptautiskā futbola virsotne tika sasniegta 1972. gadā, kad viņi izcīnīja zelta medaļu Minhenes vasaras Olimpiskajās spēlēs. Tagad viņi lepojas ar vienu no labākajiem uzbrucējiem pasaulē, Robertu Levandovski, un tas viņiem piešķir degsmi, dodoties uz Euro 2024 šajā vasarā. Apskatiet Euro 2024 komandau un citas izredzes mūsu sporta derību likmju izredzes, un veiciet savas prognozes uz Euro 2024 likmes.

Galvenais treneris: Mihals Probiežs
Kapteinis: Roberts Levandovskis

Kāda ir iespēja Polijai uzvarēt Euro 2024?

Polija šovasar ir iekļuvusi diezgan sarežģītā grupā līdzās Francijai, kas ir viena no favorītēm uz uzvaru Euro 2024 turnīrā. D grupā ir arī Nīderlande, kas ir pasaules septītā labākā komanda, un pēdējo vietu aizpilda Austrija. Tehniski Polija ir šīs grupas komanda ar zemāko rangu, ieņemot 28. vietu pasaulē, atrodoties trīs vietas zemāk par Austriju.

Tomēr Roberta Levandovska klātbūtne poļiem noteikti piešķirs priekšrocības šīs vasaras turnīrā. Tā kā labākajiem trešo vietu ieguvējiem tiek piešķirtas četras grupu turnīra kvalifikācijas vietas, Polija var konkurēt ar Austriju par piedalīšanos izslēgšanas spēlēs.

Polija ir arī visai labā formā, dodoties uz Vāciju, jo nav zaudējusi nevienā spēlē no 2023. gada septembra. Kopš tā laika ir tikušas gūtas uzvaras pār Fēru salām, Latviju, Igauniju un Velsu (pateicoties pēcspēles sitienu sērijai), kā arī nospēlētas neizšķirtas spēles pret Moldovu un Čehiju. Pēdējo reizi, kad Polija spēlēja ar vienu no lielākajiem Eiropas smagsvariem, tā 2023. gada jūnijā savā laukumā ar 1:0 pārspēja Vāciju. Viņiem būs nepieciešama šāda veida enerģija, ja viņi šovasar vēlas izkļūt no D grupas.

Levandovska statistika un panākumi runā paši par sevi, taču viņš nebūt nav Polijas vienīgais vērtīgais spēlētājs. Juventus vārtsargs Vojcehs Ščensnijs ir viens no pieredzējušākajiem vārtsargiem Eiropas futbolā, bet Jakobam Kivoram ir bijusi sensacionāla sezona Premjerlīgas Arsenal rindās. Šogad uzmanību sev ir pievērsis arī Sebastjans Šimanskis, kurš spēlē Fenerbache un transfēru baumās tiek saistīts ar dažiem lielākajiem Anglijas klubiem, tostarp Tottenham Hotspur. Polija ir labi pārstāvēta arī sērijā A, kur Roma, Napoli un Empoli komandās spēlē Nikola Zaļevskis, Pjotrs Zeļinskis un Bartošs Berešinskis.

Polijai šobrīd ir izredzes uz izkļūšanu no D grupas ar koeficientu 2,25, uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā ar koeficientu 4,50, uz iekļūšanu pusfinālā ar koeficientu 13,00 un uz uzvaru Euro 2024 ar koeficientu 150,00.