Latvijas 3×3 izlase ar sezonas pirmo titulu kabatā dodas uz Eiropas čempionātu

Reading time3 min

Olimpiskie čempioni 3×3 basketbolā Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars no 9. līdz 11. septembrim Austrijas pilsētā Grācā piedalīsies Eiropas čempionātā. Uz turnīru latvieši ieradušies labā noskaņojumā, jo nupat Monreālā “Masters” turnīrā izcīnīta sezonas pirmā trofeja. Latvijas kvartets ir vieni no galvenajiem kandidātiem cīņā par Eiropas zeltu, ko izdevās izcīnīt 2017. gadā.

Pirmā sezona Olimpisko čempionu godā latviešiem nav bijusi tā labākā. Jau iepriekš rakstījām, ka Kārlis Pauls Lasmanis izlēma pamēģināt spēkus ASV notiekošajā “BIG3” līgā, kur spēlēja visai atzīstami, bet tas liedza ņemt dalību turnīros kopā ar “Riga” komandu. Uz Pasaules kausu viņš ieradās, tomēr latvieši apstājās ceturtdaļfinālā, kur piekāpās nākamajai čempionei Serbijai.

Arī Pasaules kausā latvieši nebija optimālajā sastāvā, jo Edgaru Krūmiņu aizstāja Artūrs Strēlnieks, un sastāva nepilnības bijušas visas sezonas garumā. Vēl vairākos turnīros “Riga” kreklu vilka Artūrs Ausējs, kurš gan tagad kopā ar BK “Ventspils” gatavojas jaunajai basketbola sezonai. Savainojumā iedzīvojās arī Nauris Miezis, tāpēc rezultāti nav bijuši diez ko spoži – 6. vieta Novi Sadā, 5. vieta Bordo, 7. vieta Lipikā, savukārt augusta beigās Kvebekā pirmo reizi izdevās sasniegt finālu, tajā gan piedzīvojot zaudējumu.

Līdz šim vienīgais “Masters” posms norisinājās Prāgā, kur “Riga” aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam. Uz Monreālu pirmo reizi devās optimālajā sastāvā, un tas arī deva darba augļus. Grupu turnīrā izcīnītas uzvaras ar sešu un septiņu punktu pārsvaru, ceturtdaļfinālā tikai trīs punkti panākums pret amerikāņiem, savukārt pusfinālā uzvara ar +7 pār austriešiem. Finālā sagaidīja tikšanās ar Lietuvas komandu “Šakiai” un ar sekmīgu aizsardzību galotnē izdevās tikt pie pirmās trofejas šosezon.

Grupu turnīrā latvieši spēlēs pret Poliju un Melnkalni. Izslēgšanas spēlēs iekļūs divas labākās, un ceturtdaļfinālā sagaida tikšanās ar A grupas komandām, kurā ir Serbija, Izraēla un Slovēnija. Pieļaujot, ka serbi nepiedzīvos zaudējumus, Latvija nevar atļauties neveiksmes.