“Betsafe” iesaka: ko skatīties Ziemassvētku gaidīšanas laikā?
Ar katru dienu esam aizvien tuvāk Ziemassvētkiem. Iespējams, ka futbola svētki mēneša garumā mazliet novērsa mūsu domas, ka pavisam drīz klāt jau Ziemassvētki un nākamais gads. Lai palīdzētu pēc iespējas ātrāk iegūt svētku sajūtu, piedāvājam jums vairākas interesantas svētku filmas, ko vērts noskatīties.
“It’s a wonderful life” (1946): lai gan sākotnēji filma nepiepildīja cerības ar lielu cilvēku apmeklējumu kinoteātros, vēlāk tā tika nominēta piecām “Academy Awards” balvām. Filmas galvenais varonis Džordžs Beilijs vēlas veikt pašnāvību, taču pie viņa ierodas eņģelis, kas parāda dzīves nozīmīgumu un svarīgākās lietas.
“The nightmare before Christmas” (1993): iespējams, ka viena no visu laiku labākajām vizuāli izveidotajām filmām. Daudzi gan joprojām strīdas par to, kuriem svētkiem šī filma vairāk atbilst – Ziemassvētkiem vai Helovīnam. Galvenais varonis kļūst apsēsts ar Ziemassvētkiem, kā rezultātā vēlas nozagt svētkus. Šī filma varētu patikt tiem, kas nav ļoti pārņemti ar visām Ziemassvētku dziesmām, taču svētku noskaņai tik un tā vajadzētu rasties.
“Miracle on the 34th street” (1947): šī filma varētu cīnīties par visu laiku labākās Ziemassvētku filmas titulu. Tajā tiek parādīts tas, ka katru gadu svētku tuvošanās veicina stresu, kas lielākoties saistīts ar iepirkšanos. Filmā redzama gan kapitālisma labā, gan sliktā puse, norādot arī uz svētku patieso būtību. Ņujorkas pilsētā notiekošais varētu būt raksturots kā ciniska realitāte, taču ir aktuāla arī mūsdienās.
“Elf” (2003): galveno lomu atveido Vils Ferels, kurš uzskata, ka ir elfs, jo viņu uzaudzināja Ziemassvētku vecīša elfi, tomēr pēc tam, kad uzzina, ka piedzimis cilvēku ģimenē, viņš dodas uz Ņujorku, lai atrastu īsto tēvu.
“Home alone” (1990): kurš gan nav redzējis šo filmu? Ģimene Ziemassvētkos vēlas doties uz Parīzi, bet no rīta aizguļas un steidz paspēt uz lidojumu. Visas jezgas laikā viņi aizmirst dēlu Kevinu, kurš iepriekšējā vakarā sastrīdējās ar mammu. Saprazdams, ka ir viens pats, viņš bija ļoti priecīgs, bet apkārtnē uzdarbojas zagļi, kas vēlas aplaupīt tieši viņa māju. Cīnoties pret zagļiem un ikdienas lietām, viņš saprot, ka ģimene tomēr ir vissvarīgākais.
“How the Grinch stole Christmas” (2000): vēl viena svētku klasika. Galvenajā tēlā iejuties Džims Kerijs, kurš ticis izraidīts no pilsētas, kur svin Ziemassvētkus. Šī iemesla dēļ viņš vēlas atriebties un sabojāt svētkus, no pilsētas nozogot visas dekorācijas un dāvanas.
“Rudolph the Red-Nosed Reindeer” (1964): jaunais ziemeļbriedis Rūdolfs dzīvo Ziemeļpolā. Viņa tēvs ir viens no Ziemassvētku vecīša ziemeļbriežiem, un sagaidāms, ka arī Rūdolfs tāds būs, tomēr viņam ir īpašība, kas ir neveiksme un izraisa viņa izstumšanu: viņa sarkanais deguns.
“Bad Santa” (2003): nožēlojams krāpnieks un viņa partneris uzdodas par Ziemassvētku vecīti un viņa mazo palīgu, lai Ziemassvētku vakarā aplaupītu lielveikalus, taču viņiem rodas problēmas, kad krāpnieks sadraudzējas ar problēmu māktu bērnu.
“The Polar Express” (2004): Ziemassvētku vakarā jauns zēns dodas maģiskā piedzīvojumā uz Ziemeļpolu ar Polāro ekspresi, mācoties par draudzību, drosmi un Ziemassvētku garu.
“The Santa Clause” (1994): galvenā varoņa Skota Kelvina dēļ Ziemassvētku vecītis netīšām nokrita no jumta un gāja bojā. Kad Kelvins un viņa mazais dēls Čārlijs pabeidz Svētā Nika ceļojumu un piegādes, viņi dodas uz Ziemeļpolu, kur Skots uzzina, ka viņam jākļūst par jauno Ziemassvētku vecīti un jāpārliecina tie, kurus viņš mīl, ka viņš patiešām ir Ziemassvētku vecītis.